Amazon ASIN i Reverse ASIN Lookup: Co to jest i jak to działa?

  • Czym jest ASIN w Amazon?
  • Jak mogę znaleźć numer ASIN produktu na Amazon?
  • Gdzie mogę uzyskać ASIN na Amazon?
  • Dlaczego ASIN Amazon jest tak ważny dla sprzedawców?
  • Czym jest odwrotny ASIN lookup?

Czym jest Amazon ASIN?
Amazon ASIN oznacza standardowy numer identyfikacyjny produkty Amazon.

ASIN jest dziesięciocyfrowym alfanumerycznym unikalnym identyfikatorem, który Amazon przypisuje każdemu z produktów dodanych do sprzedaży na Amazon. W zasadzie to właśnie w ten sposób Amazon identyfikuje miliony produktów w swojej bazie danych

Uwaga: w przypadku książek na Amazonce ASIN jest taki sam jak międzynarodowy standardowy numer identyfikacyjny książki (ISBN).

 

Jak mogę znaleźć Amazon ASIN produktu?
Istnieją dwa sposoby na znalezienie Amazon ASIN produktu.

Po pierwsze, najprostszym sposobem na znalezienie Amazon ASIN jest przewijanie strony w dół i odnalezienie ASIN w opisie produktu.

 

Następnie, jeśli jesteś spostrzegawczy, możesz zauważyć, że Amazon umieszcza ASIN w każdym z adresów URL stron produktu, również:

 

Gdzie mogę otrzymać Amazon ASIN?
Jeśli jesteś sprzedawcą marki własnej Amazon, otrzymasz nowy Amazon ASIN, jak tylko Twoja lista produktów zostanie zatwierdzona do sprzedaży w Amazon. Możesz znaleźć swój Amazon ASIN na swojej karcie produktu (jak pokazałem powyżej), a nawet możesz sprawdzić swoją stronę Inventory na stronie Amazon Seller Central. Będzie w swojej własnej kolumnie.

 

Dlaczego Amazon ASIN jest tak ważny dla sprzedawców?
Istnieje wiele powodów, dla których Amazon ASIN jest tak ważny dla sprzedawców Amazon w szczególności korzystających z usługi FBA.

Po pierwsze, ułatwia identyfikację produktów na Amazon dla Ciebie i wszystkich innych. Ponadto Amazon ASIN jest używany wyłącznie dla Amazon, w przeciwieństwie do UPC lub GTIN, które mogą być używane na innych platformach.

Ale jako sprzedawca Amazon, Amazon ASINs są najbardziej przydatne dla Reverse ASIN lookups.

Czym jest wyszukiwanie wsteczne ASIN?
Reverse Amazon ASIN lookup jest sprytnym sposobem na wykorzystanie kodów ASIN produktów konkurencji i wykorzystanie numeru ASIN do szpiegowania używanych słów kluczowych Amazon do kampani pay-per-click, które są używane do generowania sprzedaży. 

 

No Comments

Post A Comment